KODEKS PIŁKARZA

1. Punktualność, sumienność i dyscyplina – nigdy nie spóźniaj się na trening, bądź gotowy w szatni 10 minut przed rozpoczęciem zajęć.
  2. Zachowuj się tak jak przystało na prawdziwego piłkarza.
  3. Najważniejsza jest drużyna. Ty jesteś Jej częścią. Jeśli drużynie idzie dobrze, to zdobywa uznanie i szacunek przeciwników. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.
  4. Piłka nożna jest grą zespołową. Doceniaj swoich współpartnerów ze wszystkimi ich zaletami i słabościami. Szanuj i pomagaj im na boisku,
    a i Ciebie będą szanować i Tobie pomagać.
  5. Dobry piłkarz ma nie tylko w nogach, ale także w głowie. Ucz się dobrze to wszyscy będą Cię doceniać, że potrafisz pogodzić swoją pasję z nauką oraz, że jesteś w jednym i drugim dobry.
  6. Pamiętaj - Trener i Sędzia zawsze mają rację. Szanuj starszych
    i regulamin. Swoim zachowaniem wpływasz na opinię o klubie, który reprezentujesz.
  7. Motywuj się do zajęć! Każdy trening wymaga pełnej koncentracji. Czego się nie opanuje na treningu , to nie może się udać w trakcie meczu. Słuchaj uważnie wskazówek trenera i wykonuj dokładnie jego polecenia,
    a będziesz coraz lepszy.
  8. Myśl zawsze pozytywnie. Każdy mecz może być wygrany, wszystko zależy od dobrej współpracy zawodników na boisku. Kłótnia i wzajemne obwinianie, rozbija drużynę i prowadzi do przegranej.
  9. Obchodź się dobrze z piłką, to Twój przyjaciel na dobre
    i złe.
    W przeciwnym razie ona obejdzie się źle z Tobą i znajdzie sobie innego przyjaciela.
  10. Nigdy nie trać wiary w SIEBIE!
Wiadomości (utwórz nową)